Skip to main content
Bez kategorii

By 15/05/201420 kwietnia, 2023No Comments

Pan Donald Tusk
Premier Rzeczypospolitej Polski

Szanowny Panie Premierze!
W ostatnich dniach otrzymaliśmy informacje, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski od stycznia br. pracuje dla Burisma Holdings Ltd, producenta gazu na Ukrainie, spółki należącej do biznesmena i b. polityka Mykoły Złoczewskiego. Złoczewski człowiek Wiktora Janukowycza, minister energetyki i wiceszef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Wszyscy wiemy że na Ukrainie kwitnie korupcja a najbardziej w branży związanej z paliwem, wydobyciem gazu czy ropy.
Kwaśniewski był też wysłannikiem Parlamentu Europejskiego na Ukrainie, 27 razy jeździł do Kijowa.
Były prezydent Polski Kwaśniewski doradza też Kazachstanowi, prezydentowi tego kraju Nursułtanu Nazarbajewu – najbardziej krwawemu dyktatorowi.
Kazachstan jest państwem łamiącym prawa człowieka, represjonującym opozycjonistów, ograniczającym wolność mediów, przepełnionym korupcją i nepotyzmem, używającym zbrojnej siły wobec protestów bezbronnych obywateli.
W czasie gdy Kwaśniewski doradzał Kazachstanowi, w 2011 r Nazarbajew kazał milicji strzelać do bezbronnych pracowników firm naftowych w mieście Żanaozen, którzy domagali się poprawy warunków pracy i lepszych zarobków, rezultat – wielu zabitych i setki rannych.
Kwaśniewski twierdzi że jest byłym politykiem, ma prawo pracować i zarabiać gdzie chce.
Pytanie, czy Kwaśniewski rzeczywiście jest byłym politykiem i czy posiada Aleksandr Kwaśniewski paszport dyplomatyczny Rzeczypospolitej Polski i czy należy się jemu taki paszport? Czy Kwaśniewski ma upoważnienie polskich władz na Ukrainie i w Kazachstanie?
Czy żona pana Kwaśniewskiego posiada paszport dyplomatyczny Polski i czy jej przysługuje taki paszport?
Uważamy że pan Kwaśniewski, jako były prezydent Polski, doradzając i zarabiając u dyktatora i u ludzi związanych z reżymem Janukowicza przynosi Polsce wstyd. A Polska i Polacy na świecie i w byłych republikach radzieckich uważani są za patriotów, którzy walczyli z niesprawiedliwością i pierwsi obalili reżym komunistyczny na świecie.
Balli Marzec Opozycja Kazachstanu za Granicą
[email protected] www.wspolnotakaz.pl Tel: 605 039 973

Balli Marzec

Leave a Reply