Skip to main content
Bez kategorii

By 09/12/201420 kwietnia, 2023No Comments

Prezydent Francji
François Hollande

Szanowny Panie Prezydencie!
My Kazachowie mieszkające za granicą bardzo ucieszyliśmy się z pana wizyty w Kazachstanie. Uważamy że współpraca demokratycznego świata z naszą ojczyzną jest potrzebna dla tego żeby świat wiedział więcej o Kazachstanie i pomagał w demokratycznych przemianach.
W czasie wizyty Pana Prezydenta w Kazachstanie otrzymał Pan kazachski strój – Czapan.
Zwracamy się do Pana z wielką prośbą o pomoc w akcji dobroczynnej na rzecz potrzebujących w Kazachstanie i przekazanie w tym celu na aukcję charytatywną ludowego stroju kazachskiego jaki pan otrzymał. Strój ten zrobił międzynarodową karierę i warto to wykorzystać w słusznej sprawie. Wierzymy że prezydent Francji ma dobre serc.
Mając na uwadze przesłanie Wolność, Równość, Braterstwo -Liberté Egalité Fraternité wartości, które stały się symbolem Rewolucji francuskiej umieszczoną w Konstytucji Francji apelujemy do Pana o wsparcie działań naszego stowarzyszenia i przekazania Czapana naszemu stowarzyszeniu w celu wykorzystania na licytacji. Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska działa w Polsce od 2002 roku jest organizacją pozarządową non profit, działającą na rzecz praw człowieka.


Z poważaniem

Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska
Balli Marzec

Balli Marzec

Leave a Reply