Skip to main content
Bez kategorii

Dlaczego Kwaśniewski nie wystosował listu w obronie demokracji w Kazachstanie?

By 25/04/201620 kwietnia, 2023No Comments

 Byli polscy prezydenci RP wystosowali list o stanie demokracji w Polsce.

Dlaczego Aleksander Kwaśniewski, doradzając reżymowi Nazarbajewa nic nie zrobił dla poprawy praw człowieka w Kazachstanie i nigdy nie wystosował listu otwartego dotyczącego obrony demokracji w Kazachstanie?

 Były prezydent Kwaśniewski doradzał w Kazachstanie prezydentowi tego kraju Nursułtanowi Nazarbajewowi – najbardziej krwawemu dyktatorowi w Azji Środkowej.

Kazachstan jest państwem łamiącym prawa człowieka, represjonującym opozycjonistów, ograniczającym wolność mediów, przepełnionym korupcją i nepotyzmem, używającym zbrojnej siły wobec protestów bezbronnych obywateli.
W czasie gdy Kwaśniewski doradzał Kazachstanowi, w 2011 r prezydent Nazarbajew kazał milicji strzelać do bezbronnych pracowników firm naftowych w mieście Żanaozen, którzy tylko chcieli poprawy warunków pracy i lepszego traktowania, rezultat – wielu zabitych i setki rannych. 

https://www.youtube.com/watch?v=j9fueUxzktk&list=RDj9fueUxzktk#t=705
Uważamy że pan Kwaśniewski, jako były prezydent Polski, doradzając i zarabiając (zięć Nazarbajewa mówił o 5 mln $ co roku) w Kazachstanie, gdzie rządzi dyktator przynosi Polsce wstyd. A Polska i Polacy na świecie i w byłych republikach radzieckich uważani są za patriotów, którzy walczyli z niesprawiedliwością i pierwsi obalili reżym komunistyczny na świecie.

We wrześniu 2015r Lech Wałęsa odwiedził Kazachstan i spotkał się z dyktatorem Kazachstanu Nazarbajewem.

http://www.inform.kz/rus/article/2819119

Przedstawiciel MSZ Kazachstanu powiedział: „Były prezydent RP, pan Lech Wałęsa, po raz pierwszy w Kazachstanie. On powiedział, że jest pod wrażeniem poziomu rozwoju Kazachstanu „

 Ograniczenie swobód politycznych i wolności słowa, areszty i więzienia przeciwników władzy, brak niezawisłego sądownictwa, wszechobecna korupcja – to jest dzisiejszy Kazachstan.

Do Kazachstanu było wysłane w czasach stalinizmu prawie 400 tys. Polaków, w tym kobiety i dzieci. Do tych czas wróciło do Polski około 3 tys. rodzin. Reszta pozostała tam w Kazachstanie.

Balli Marzec

Opozycja Kazachstanu za Granicą
[email protected]

tel: 605 039 973

Balli Marzec

Leave a Reply