Skip to main content
Bez kategorii

Dzisiaj 9 dzień głodówki

By 13/03/201620 kwietnia, 2023No Comments

Protest głodowy liderki opozycji przeciwko działaniom Kazachskiego reżimu w Polsce.

 Ja, Balli Marzec, 9 marca 2016 rozpoczęłam głodówkę protestacyjną.

Ponieważ w tym samym dniu otrzymałam list od Pana Kaczyńskiego, w którym pisze, że wystąpił w mojej sprawie do Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie, mój protest głodowy kontynuuję w biurze Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska w Warszawie, ul. Szpitalna 5, lokal 27.

Jestem liderką demokratycznej opozycji Kazachstanu za granicą. Od wielu lat walczę o prawa człowieka i przemiany demokratyczne w Kazachstanie.

Moim protestem głodowym chcę zwrócić uwagę na to, że także w Polsce bezkarnie działają wysłannicy totalitarnych reżimów, którzy dysponując dużymi środkami finansowymi podkupują potrzebne im osoby i firmy, w tym również polityków, żeby prześladować opozycje poza granicami własnego kraju. Dotknęło to mnie bezpośrednio. To zjawisko jest bardzo groźne i niebezpieczne. Każdy może okazać się na moim miejscu.

Ściganie opozycjonistów za granicą jest praktykowane przez totalitarne reżimy, np. sprawa białoruskiego opozycjonisty Alesia Bialackiego czy też turkmeńskiego opozycjonisty Hanamov, któremu reżim Turkmen-baszy zamordował dwóch dorosłych synów. Kazachski reżim zabił w Wiedniu zięcia prezydenta Nazarbajewa, który przeszedł na stronę opozycji.

W 2008 roku rozpoczęłam standardowe leczenie dentystyczne w koncernie medycznym w Polsce. Leczono mnie przez 7 lat ale stan mojego zdrowia cały czas pogarszał się.

W czasie procesu leczenia fałszowano moją dokumentację medyczną. W końcu pozostawiono mnie samą z problemem. Uważam, że koncern działając na zlecenie dyktatorskiego reżimu Kazachstanu szkodził mojemu zdrowiu i próbował wyeliminować mnie z życia publicznego.

Stan mojego zdrowia w dalszym ciągu się pogarsza i jest realne zagrożenie życia.

Cieszy mnie, że cały świat interesuje się losem głodującej Nadieżdy Sawczenko. Niepokoi mnie, że w Polsce, gdzie prowadzę już 6 dzień głodówkę, nie ma żadnej uwagi. Zwracałam się o pomoc do różnych instytucji w Polsce ale nie uzyskałam pomocy. Dlatego tez zwracam się do społeczności światowej o zainteresowanie się moją sprawą.

Bardzo liczę na Państwa wsparcie i pomoc.

Balli Marzec

[email protected]

Balli Marzec

Leave a Reply