AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
09 Lip 2020

 Kazachstan czeka na pomoc od Polski.

W Kazachstanie dramatyczna sytuacja w związku z pandemią Covid-19. Pod względem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Kazachstan został światowym liderem.
Kolejki do kostnic po odbiór ciał, w szpitalach brak miejsc, ludzie umierają przed szpitalami, kolejki po płatne testy, brak respiratorów, środków ochrony osobistej, przepełnione szpitale, brak leków i darmowych testów, długie kolejki w aptekach, niemożność wezwania karetki, brak lekarzy.
Bogaty w surowce kraj z biednymi obywatelami.
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska organizuje pomoc dla Kazachstanu i apelujemy do władz Polski - Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Pana Premiera Morawieckiego o wsparcie i pomoc dla Kazachstanu, który teraz przeżywa prawdziwy dramat.
Zwracamy się o wsparcie i do Prezesa rządzącej koalicji Pana Jarosława Kaczyńskiego.
Polska i Kazachstan są związani ze sobą przez historię i ludzi.
Kazachstan czeka na pomoc od Polski.
Balli Marzec
Prezes Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska.
Tel. 605 039 973
wspolnotakaz@gmail.com

Przekaż darowiznę za pomocą przycisku PayPal

 

więcej >
08 Lip 2020

Pani Ambasador Georgette Mosbacher
Ambasada USA w Warszawie

Aleje Ujazdowskie 29/31
00-540 Warszawa


Szanowna Pani Ambasador,
Opozycja Kazachstanu za granicą i Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska ze zdziwieniem przyjęła informację, że fundacja Otwarty Dialog otrzymała grant Ambasady USA w Polsce. Uważamy, że taka organizacja nie powinna otrzymywać żadnego wsparcia a jej działalność powinna być zawieszona, a wobec jej szefów wyciągnięte konsekwencje.
Prosimy o możliwość spotkania i przybliżenia tematu.
 

więcej > Balli Marzec
13 Maj 2020

 Kim jest Mukhtar Ablyazov.


Zbiegły oligarcha Ablyazov próbuje przedstawić się jako „ofiara intrygi politycznej”. Ale udało mu się kraść pieniądze na całym świecie i jest określany jako „największy światowy oszust”.
W 1998 r. Kazachstan wystawił na przetarg akcje państwowego banku i Ablyazov zaoferował państwu 72 mln USD, ale nie miał tej kwoty i wziął pożyczkę w wysokości 9,8 mln USD z banku państwowego. Tak więc państwowy pakiet akcji banku został przejęty za państwowe pieniądze przez Ablyazova. Według oceny ekspertów, w sumie Ablyazov wprowadził z Kazachstanu 6 miliardów dolarów. Ablyazov uciekł z Kazachstanu, najpierw do Moskwy, gdzie również miał firmę i gdzie również organizował nieuczciwe programy i kradzieże. Potem Ablyazov uciekł do Wielkiej Brytanii.
W 2011 r. Prokuratura generalna Kazachstanu wystąpiła o ekstradycję Ablyazova, a w 2012 r. Sąd w Londynie potwierdził zasadność roszczeń. Ablyazov ponownie uciekł – tym razem do Francji.
16 lutego 2012 r., Wysoki Sąd Anglii (High Court of England): Mukhtar Ablyazov wielokrotnie składał fałszywe zeznania, przedstawiał sądowi fałszywe dokumenty, za pomocą których aktywa i transakcje były ukryte przed bankiem, a także nie stawiał się na rozprawach sądowych. W związku z tym sąd postanowił skazać Mukhtara Ablyazova za obrazę sądu na karę pozbawienie wolności na łączny okres 22 miesięcy. Decyzja o pozbawieniu wolności ma na celu zmuszenie Mukhtara Ablyazova do wykonania nakazów sądowych dotyczących pełnego ujawnienia wszystkich jego aktywów, zakończenia wszelkich działań dotyczących tych aktywów i zwrotu wszystkich aktywów, które zostały już sprzedane przez pozwanego z naruszeniem postanowienia sądu.
Nakaz zatrzymania jest kolejnym oficjalnym dokumentem nakazującym policji i personelowi sądowemu aresztowanie i dostarczenie Mukhtara Ablyazova do więzienia w celu odbycia kary, jeżeli wjedzie on na terytorium Wielkiej Brytanii.
W dniu 16 lipca 2019 r. Sędzia Tyr, High Court of England, przedłużył decyzję o zatrzymaniu byłego szefa zarządu BTA Bank, 

więcej >
11 Maj 2020

Czym jest Fundacja Otwarty Dialog.

Fundacja Otwarty Dialog powstała w Polsce w 2009 roku z inicjatywy Ivana Sherstyuk, a nie jak twierdzą powodowie przez Lyudmyla Kozlovska, na zlecenie malwersanta i oszusta Mukhtar Ablyazov. Następnie Ivan Sherstyuk został skazany za przestępstwa kryminalne i zaczął odbywać wyrok na Ukrainie. W latach 2009-2010 Igor Sherstyuk otrzymywał finansową pomoc od Ablyazova, czego wśród znajomych nie ukrywał. Za te pieniądze ODF błyskawicznie stała się skuteczną maszyną lobbingową Mukhtara Ablyazova. To organizacja została stworzona przez samego Ablyazova. Mówił o tym Ivan Sherstyuk, który zakładał tę fundację.
W 2014 roku została natomiast założona przez Lyudmyla Kozlovska druga bliźniacza fundacja o podobnej nazwie "The Open Dialog Foundation" z nr KRS 0000521093 i pod tym samym adresem: Al. Szucha 11A/21, 00-580 Warszawa, co wprowadza w błąd. Fundacja Otwarty Dialog używa w wersji anglojęzycznej nazwy The Open Dialogue Foundation.
Po co normalnej organizacji dwie takie same organizacje o tej samej nazwie z różnymi KRSami? Takie sztuczki robią organizacje, które chcą coś ukryć.
Z początku FOD zajmowało się wyłącznie Kazachstanem, wspierając zbiegłego oligarcha i oszusta Mukhtara Ablyazova, który został skazany przez Wysoki Sąd Anglii na 22 miesiące więzienia. Później dla uwiarygodnienia podłączali się pod akcje obrony innych prześladowanych, ale głównym celem ich działania pozostała obrona Mukhtara Ablyazova i powiązanych z nim osób: Victor Khrapunov (były mer Almaty i teść Ablyazova), Syrym Shalabayev i Salim Shalabayev (bracia żony Ablyazov), Muratbek Ketebayev.
Finansowanie FOD było od samego początku mało przejrzyste i oparte głównie na wpłatach od osób fizycznych. Wysokość wpłat od osób fizycznych o rosyjsko brzmiących nazwiskach systematycznie się zwiększała wraz z „rozwojem działalności”. Bardzo wysokie kwoty były wpłacane na konto fundacji przez Lyudmyla Kozlovska i Bartosz Kramek, a także przez firmę Silk Road Biuro Analiz i Informacji sp. o.o., której głównym udziałowcem jest Bartosz Kramek, a wiceprezesem Lyudmyla Kozlovska. Firma Silk Road prowadzi dziwne interesy i znaczną część płatności za swoje usługi otrzymuje w postaci przekazów gotówkowych za pośrednictwem Western Union, co powoduje trudności w identyfikacji nadawców pieniędzy i jest niespotykane we współczesnym obrocie gospodarczym. Obrót gotówkowy jest jednym ze wskaźników charakterystycznych dla procederu prania pieniędzy.
 

więcej >