AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
09 Lip 2020

 Kazachstan czeka na pomoc od Polski.

W Kazachstanie dramatyczna sytuacja w związku z pandemią Covid-19. Pod względem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Kazachstan został światowym liderem.
Kolejki do kostnic po odbiór ciał, w szpitalach brak miejsc, ludzie umierają przed szpitalami, kolejki po płatne testy, brak respiratorów, środków ochrony osobistej, przepełnione szpitale, brak leków i darmowych testów, długie kolejki w aptekach, niemożność wezwania karetki, brak lekarzy.
Bogaty w surowce kraj z biednymi obywatelami.
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska organizuje pomoc dla Kazachstanu i apelujemy do władz Polski - Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Pana Premiera Morawieckiego o wsparcie i pomoc dla Kazachstanu, który teraz przeżywa prawdziwy dramat.
Zwracamy się o wsparcie i do Prezesa rządzącej koalicji Pana Jarosława Kaczyńskiego.
Polska i Kazachstan są związani ze sobą przez historię i ludzi.
Kazachstan czeka na pomoc od Polski.
Balli Marzec
Prezes Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska.
Tel. 605 039 973
wspolnotakaz@gmail.com

Przekaż darowiznę za pomocą przycisku PayPal

 

więcej >
09 Lip 2020

 Warszawa, 2020-07-09
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Andrzej Duda

Premier Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość
Pan Jarosław Kaczyński

Szanowny Państwo,
W Kazachstanie panuje dramatyczna sytuacja w związku z pandemią Covid-19. Pod względem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Kazachstan został światowym liderem.
Kolejki do kostnic po odbiór ciał, w szpitalach brak miejsc, ludzie umierają przed szpitalami, kolejki po płatne testy, brak respiratorów, środków ochrony osobistej, przepełnione szpitale, brak leków i darmowych testów, długie kolejki w aptekach, niemożność wezwania karetki, brak lekarzy. Kazachstan to bogaty w surowce kraj z biednymi obywatelami.
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska organizuje pomoc dla Kazachstanu i apelujemy do władz Polski - Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Pana Premiera Morawieckiego o wsparcie i pomoc dla Kazachstanu, który teraz przeżywa prawdziwy dramat.
Zwracamy się o wsparcie i do Prezesa rządzącej koalicji Pana Jarosława Kaczyńskiego.
Polska i Kazachstan są związane ze sobą przez historię i ludzi. W Kazachstanie mieszkają tysiące Polaków. Kazachstan czeka na pomoc od Polski.

Z poważaniem,
Balli Marzec
Prezes Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska.
Tel. 605 039 973
wspolnotakaz@gmail.com

więcej > Balli Marzec
08 Lip 2020

Pani Ambasador Georgette Mosbacher
Ambasada USA w Warszawie

Aleje Ujazdowskie 29/31
00-540 Warszawa


Szanowna Pani Ambasador,
Opozycja Kazachstanu za granicą i Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska ze zdziwieniem przyjęła informację, że fundacja Otwarty Dialog otrzymała grant Ambasady USA w Polsce. Uważamy, że taka organizacja nie powinna otrzymywać żadnego wsparcia a jej działalność powinna być zawieszona, a wobec jej szefów wyciągnięte konsekwencje.
Prosimy o możliwość spotkania i przybliżenia tematu.
 

więcej > Balli Marzec
13 Maj 2020

 Kim jest Mukhtar Ablyazov.


Zbiegły oligarcha Ablyazov próbuje przedstawić się jako „ofiara intrygi politycznej”. Ale udało mu się kraść pieniądze na całym świecie i jest określany jako „największy światowy oszust”.
W 1998 r. Kazachstan wystawił na przetarg akcje państwowego banku i Ablyazov zaoferował państwu 72 mln USD, ale nie miał tej kwoty i wziął pożyczkę w wysokości 9,8 mln USD z banku państwowego. Tak więc państwowy pakiet akcji banku został przejęty za państwowe pieniądze przez Ablyazova. Według oceny ekspertów, w sumie Ablyazov wprowadził z Kazachstanu 6 miliardów dolarów. Ablyazov uciekł z Kazachstanu, najpierw do Moskwy, gdzie również miał firmę i gdzie również organizował nieuczciwe programy i kradzieże. Potem Ablyazov uciekł do Wielkiej Brytanii.
W 2011 r. Prokuratura generalna Kazachstanu wystąpiła o ekstradycję Ablyazova, a w 2012 r. Sąd w Londynie potwierdził zasadność roszczeń. Ablyazov ponownie uciekł – tym razem do Francji.
16 lutego 2012 r., Wysoki Sąd Anglii (High Court of England): Mukhtar Ablyazov wielokrotnie składał fałszywe zeznania, przedstawiał sądowi fałszywe dokumenty, za pomocą których aktywa i transakcje były ukryte przed bankiem, a także nie stawiał się na rozprawach sądowych. W związku z tym sąd postanowił skazać Mukhtara Ablyazova za obrazę sądu na karę pozbawienie wolności na łączny okres 22 miesięcy. Decyzja o pozbawieniu wolności ma na celu zmuszenie Mukhtara Ablyazova do wykonania nakazów sądowych dotyczących pełnego ujawnienia wszystkich jego aktywów, zakończenia wszelkich działań dotyczących tych aktywów i zwrotu wszystkich aktywów, które zostały już sprzedane przez pozwanego z naruszeniem postanowienia sądu.
Nakaz zatrzymania jest kolejnym oficjalnym dokumentem nakazującym policji i personelowi sądowemu aresztowanie i dostarczenie Mukhtara Ablyazova do więzienia w celu odbycia kary, jeżeli wjedzie on na terytorium Wielkiej Brytanii.
W dniu 16 lipca 2019 r. Sędzia Tyr, High Court of England, przedłużył decyzję o zatrzymaniu byłego szefa zarządu BTA Bank, 

więcej >