AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
21 Lip 2004

Obława na agitatorów obwodowego sztabu wyborczego opozycji

21 lipca policja Aktiube (Kazachstan) urządziła obławę na agitatorów obwodowego sztabu wyborczego opozycji. W rezultacie akcji zatrzymano 9 aktywistów w czerwonych koszulkach z napisem „OSDP”.

Zdaniem policji przeprowadzali oni agitację w nieodpowiednich miejscach to jest na przystankach autobusowych a jedynym materiałem agitacyjnym były czerwone koszulki, w które byli ubrani. Aby nie łamać przepisów o przeprowadzaniu zgromadzeń, aktywiści opozycji stali po trzy osoby na każdym przystanku. Żądania zatrzymanych aby im przedstawić protokóły zatrzymania były zignorowane przez pułkownika Kułtajewa prowadzącego przesłuchanie podejrzanych o przestępstwa polityczne. Pozostałych aktywistów surowo uprzedzono, żeby nie zajmowali się działalnością agitacyjną ponieważ będą mieli bardzo poważne problemy.

Wiodące stacje telewizyjne odmówiły umieszczenia na antenie opozycyjnych materiałów wyborczych, pod pretekstem łamania praw osób występujących w materiałach reklamowych. Czy to jest sprawiedliwe? – mówi opozycja.

http://www.youtube.com/watch?v=y1WIgxAan3k