AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
12 Sty 2006
Marszałek Borusewicz - ropa za demokrację

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz był jednym z najwyższych rangą zagranicznych polityków, którzy 11.01.2006r. uczestniczyli w inauguracji kolejnej (bezprawnej), siedmioletniej kadencji autorytarnego prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Zgodnie z konstytucją Kazachstanu, prezydent może rządzić tylko przez 2 kadencje.
Europa Zachodnia zignorowała tą uroczystość uważając, że wybory prezydenckie były nieuczciwe i nie spełniły demokratycznych standardów. OBWE, której eksperci monitorowali elekcję, nie ma wątpliwości: głosowanie zostało na masową skalę sfałszowane. Władze prześladowały działaczy demokratycznej opozycji. Zwolennikom prezydenta pozwalano wielokrotnie głosować. A potem dodano mu jeszcze wiele głosów po otwarciu urn.
Całe szczęście, że nie wszyscy politycy na świecie myślą tak jak Marszałek Borusewicz, w przeciwnym wypadku świat wyglądałby tragicznie.
Polskie społeczeństwo i polskie media nie są obojętne wobec niesprawiedliwości jaka dzieje się w Kazachstanie. Kontrowersyjna wizyta Marszałka wywołała burzliwe dyskusje w demokratycznym społeczeństwie Polski.
Organizacje praw człowieka przypominają, jak jeszcze niedawno demokratyczna opozycja w Polsce liczyła na bojkot przez Zachód komunistycznych władz polskich i pomoc tym samym w obaleniu dyktatury.

www.rmf.fm/fakty/