AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
07 Sty 2006
Borusewicz na inauguracji dyktatora

9 stycznia 2006 r., Marszałek Senatu Bogdana Borusewicz ma zamiar lecieć do Kazachstanu, aby uczestniczyć w inauguracji prezydenta Nazarbajewa, który rządzi nieprzerwanie od 1991 roku. Zgodnie z Konstytucją Kazachstanu, prezydent może rządzić tylko przez 2 kadencje po 7 lat.
11 stycznia ma nastąpić inauguracja prezydentury na kolejne 7 lat. Uważamy, że uczestnictwo Marszałka Senatu jest akceptacją polskich władz, polskiego narodu dla reżimu Nazarbajewa. Polska nigdy nie popierała i nie będzie popierać dyktatorów takich jak Łukaszenko, Turkmenbaszy, Nazarbajew. Przykro, że taki człowiek legenda został przeciągnięty na stronę reżimu Nazarbajewa.
Sytuacja w Kazachstanie jest tragiczna – klika Nazarbajewa się bogaci, zwykli ludzie żyją w strasznej biedzie, a opozycja jest bezlitośnie tępiona.
Jesteśmy zdziwieni wypowiedziami Pana Borusewicza odnośnie wyborów prezydenckich w Kazachstanie np. "Liczba oddanych głosów (91%) na urzędującego prezydenta N. Nazarbajewa jest zdumiewająca i wzorcowa dla polityków europejskich" oraz pochwałami na cześć rozwoju demokracji w kraju, gdzie nagminnie są łamane prawa człowieka, prześladuje się działaczy opozycji.
Czy 91% oddanych głosów wyborców na prezydenta Nazarbajewa w kraju, gdzie opozycja jest prześladowana, są porywane dzieci opozycjonistów, jest wzorcem dla polityków europejskich?