AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
27 Sie 2017

Pani Premier Beata Szydło
Prezes TVP Jacek Kurski
Biełsat promuje kazachskiego oszusta.

Telewizja Biełsat finansowana przez Polski MSZ i TVP, czyli polskiego podatnika, promuje kazachskiego oszusta Ablyazov.
Bielsat zatrudnił w dziale informacji Ukraińca Igora Viniavskiego, człowieka z bliskiego otoczenia oszusta Ablyazov, związanego z Otwarty Dialog, który nawoływał do siłowego obalenia rządu w Polsce.
W TV Biełsat ukazał się prawie półgodzinny wywiad z Ablyazov przeprowadzony we Francji. Wychodzi, że z kieszeni polskiego podatnika sfinansowano wyjazd ekipy telewizyjnej i dziennikarzy. Oburzające jest, że stacja, która została powołana, żeby promować idee demokracji na Białorusi, zajmuje się promowaniem oszusta. Ablyazov znany jest z tego, że płaci za życzliwość dziennikarzy, aby podtrzymywać imidż prześladowanego.
Prosimy o wyjaśnienie, czy takie działanie jest zgodne z linią programową stacji Biełsat utrzymywanej na koszt polskiego podatnika? Oczekujemy od MSZ i Komisji zajmujących się państwowymi mediami zabrania głosu w tej sprawie. W razie potrzeby możemy udostępnić materiały.
Oligarcha Ablyazov ukradł w Kazachstanie, u kazachskiego narodu ponad 6 miliardów dolarów.
Ablyazov wydaje kolosalne środki na PR, próbując przekupić polityków i dziennikarzy. Politycy są przez niego czasami zastraszani groźbą pikiety lub wysyłką krytycznych materiałów do mediów. A od dziennikarzy żąda, żeby pisali o nim, jako o prześladowanym opozycjoniście.
A przecież filozofia Ablyazov jest prosta - ukradł 6 miliardów, część trzeba wydać na przekupienie polityków, dziennikarzy, organizacji pozarządowych, a z resztą miliardów można wygodnie żyć z rodziną w Europie, śmiejąc się z ludzkiej naiwności. Dlatego trzeba traktować Ablyazov jako "mega oszusta".

https://www.youtube.com/watch?v=yIgrPDh4lck&t=15s


Balli Marzec
Opozycja Kazachstanu za granicą
Tel. 605 039 973
www.wspolnotakaz.pl
 

Balli Marzec