AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
19 Lut 2020

Paczka do Kazachstanu.
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska jest polską organizacją pozarządową non-profit, działającą od 2002 roku na rzecz upowszechniania i ochrony wolności, i praw człowieka. Wspólnota Kazachska zajmuje się m.in. pomocą repatriantom w Polsce i Polakom w Kazachstanie, rozwojem demokracji w Kazachstanie.
Polska nie może zapominać o swoich rodakach zesłanych w czasach stalinowskich do Kazachstanu i ma moralny obowiązek, aby pamiętać o nich i umożliwić im powrót do Ojczyzny. Nie możemy także zapominać o Polakach, którzy z różnych przyczyn nie mogą wrócić do Polski.
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska organizuje wysyłkę paczek dla Polaków z Kazachstanu. Na nasz apel odpowiedziało bardzo wielu Polaków i są wysyłane paczki do Polaków w Kazachstanie.
Zapraszamy Państwa do udziału w akcji i wysłania indywidualnie paczki do konkretnej rodziny. Posiadamy adresy potrzebujących rodzin.
Koszt wysłania przez Pocztę Polską paczki: około 4kg - 70 zł. Paczka idzie do Kazachstanu około dwóch miesięcy. Nie wolno wysyłać alkoholu, płynów, sprayów, żywych roślin, tytoniu. Najlepiej artykuły spożywcze przetworzone, słodycze (najlepiej polskie), kawa, herbata. Również mile widziane są ubrania, ale tylko nieużywane.
Nie znamy osobiście adresatów paczek. Adresy otrzymaliśmy od organizacji polonijnych. Trudno nam powiedzieć czego konkretnie potrzebują, ale na pewno nic się nie zmarnuje. Jeśli Państwo zdecydujecie się wysłać paczkę prosimy o kontakt mailowy, wyślemy adres rodziny polskiej w Kazachstanie. Jeśli Państwo pomimo wcześniejszej deklaracji nie mogą z jakichś przyczyn wysłać paczki, to prosimy o informację, bo ludzie tam czekają. Wyśle ktoś inny.
Prosimy o potwierdzenie nadania paczki (foto albo skan nadania, można zasłonić dane wysyłającego paczkę).
Proponujemy do paczki dołączyć list z życzeniami, a także informację, że otrzymaliście adres od nas i z danymi Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska.
Polacy w Kazachstanie czekają na takie gesty, to będzie świadczyć, że Polska pamięta o nich i ich wspiera.
Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska,
Balli Marzec
wspolnotakaz@gmail.com
www.wspolnotakaz.pl
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska
00-031 Warszawa
ul. Szpitalna 5, lok. 27
Tel +48 605 039 973
 

Balli Marzec