Skip to main content
Bez kategorii

Prosimy o solidarność z Kazachstanem!

By 01/02/202220 kwietnia, 2023No Comments

Stowarzyszenia „Wspólnota Kazachska” wysyła Balli Marzec do Kazachstanu z misją nakłonienia do dialogu i przestrzegania praw człowieka, udzielania pomocy prześladowanym i niesłusznie aresztowanym.
Przez 30 lat reżym w Kazachstanie rządzony przez jednego człowieka i jego rodzinę okradał własny naród. Dlatego ostatnio w Kazachstanie wybuchły protesty przeciwko biedzie i braku swobód obywatelskich, przelała się krew. Obywatele chcą godnego życia w kraju, który jest bogaty w naturalne surowce jak ropa czy gaz.
Po naszym apelu na konferencji prasowej po spotkaniu z Ambasadorem Kazachstanu o wycofanie obcych wojsk z Kazachstanu – nowa władza wycofała je – to znaczy, że nasza misja jest potrzebna.
Zbieramy środki na bilety do Kazachstan, zakwaterowanie i transport na miejscu.
W Kazachstanie mieszkają tysiące Polaków, zesłanych tam w czasach stalinowskich. Polska to jedyny kraj Zachodu, który ma tam tak liczną diasporę.
Kazachowie pomogli zesłanym tam Polakom przeżyć, chociaż sami niewiele mieli. Tysiące Polaków zesłanych do Kazachstanu liczy na reakcję świata a w szczególności na pomoc Polski i Polaków.
Polska powinna być w Kazachstanie poprzez nasze Stowarzyszenie i pomóc społeczeństwu Kazachstanu.


Potrzebujemy Waszej pomocy!

Prosimy o wpłaty za pośrednictwem serwisu

zrzutka.pl

lub

 PayPal

Numer konta w banku PKO BP

12 1020 1013 0000 0102 0143 9017

Balli Marzec

Leave a Reply