Skip to main content
Bez kategorii

Radio Wnet: Swój Czy Obcy?

By 21/05/201420 kwietnia, 2023No Comments

http://www.radiownet.pl/szukaj?tag=Balli+Marzec#/republikanie/swoj-czy-obcy

Gorący polityczny telefon – nowatorska audycja komentatorska
Dlaczego imigracja może być sexy dla polskich polityków? Czego mogą spodziewać się imigranci po Ruchu Narodowym? Dlaczego Anna Grodzka (Twój Ruch/Europa+) stawia na równość, Marcin Święcicki (PO) na liberalizację prawa migracyjnego, a Krzysztof Bosak (RN) na ekskluzywne obywatelstwo? Jak stosunek do wydarzeń politycznych wpływa na relacje ludzi o zróżnicowanym pochodzeniu? Dlaczego ukraińscy imigranci pikietują ambasadę unijnego kraju? O czym mówi szekspirowska burza w Noc Muzeów?


„Oczekiwałbym, żebyśmy mieli więcej rozmówców w tej audycji” – w studio Wolnej Anteny Radio Wnet słusznie narzeka Alex Dzikavicki (szef programów informacyjnych TV Belsat) – „Bardzo ciekawe poglądy ma Nowa Prawica, Polska Razem i tak dalej. Oczekiwałbym usłyszeć wypowiedzi wszystkich komitetów wyborczych w sprawach imigrantów”. Nasz gość zarzucił prowadzącemu selektywność i uprawianie cenzury. I chociaż jest to żart, to celnie oddaje charakter kończącej się eurowyborczej debaty, zwłaszcza w odniesieniu do migracji.

W studio Wolnej Anteny gościła również Balli Marzec – prezes założonej w 2002 r. Wspólnoty Kazachskiej, dziennikarka zaangażowana w działalność polityczną zarówno w Rzeczypospolitej, jak i w Kazachstanie. Przez wiele lat była członkiem zarządu ENAR (European Network Against Rasism). Należy do Solidarności Walczącej. W wyborach prezydenckich 2010 r. pełniła funkcję rzecznika Kornela Morawieckiego – kandydata SW, legendarnego opozycjonisty.

Balli Marzec

Leave a Reply